سایت ساز رایگان افزایش رتبه الکسای قانونی فروش مکمل های بدن سازی مجاز نکس وان موزیک - دانلود موزیک جدید اپلود سنتر عکس و فایل رایگان فراز هاستینگ|بهترین خدمات هاستینگ هاست وبلاگدهی حرفه ای
بستن تبلیغات [X]
بینی خوشگل و معیارهای زیبایی بینی
loading...

طراحی سایت

آنفایو بازدید : 36 شنبه 25 شهريور 1396 زمان : 10:16
امتیاز :
نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر


زیبایی , مفهومی زیاد گسترده است . به خاطر وجود تفاوت‌های فرهنگی و نژادی , زیبایی و جذابیت می تواند تعاریف مختلفی داشته باشد . گذشته از انجام هر جراحی زیبایی بر روی بینی , جراح بایستی بد تجميل الانف

که انگیزه مریض وی از این جراحی چه است . به همین خاطر , بعضی از معیارهای معلوم برای بررسی زیبایی بینی مبتنی بر نقاط مشخص و معلوم در رمز و صورت و اندازه‌گیری استخوان‌های رمز و صورت از روی تصاویر سفالومتری ( عکس رادیوگرافی راز ) وجود دارا‌هستند . ولی از بخش اعظمی از این معیارها فقط تحت عنوان پند برای انجام جراحی بینی استفاده میشود و احتمال دارد نتوان در همه‌ی اشخاص بدین معیارهای ایده‌آل دست یافت . این قضیه بدین خاطر است که هر فرد جدای از ویژگی‌های خاص نژادی , دارنده خصوصیات فیزیکی منحصر مثل اندازه‌ی اسکلت استخوانی بینی , حجم بافت زیرپوستی و ضخامت پوست بینی , میباشد . در کار این فعالیت غیر ممکن است که جراح بتواند فرم بینی را از هر حیث به معیارهای ایده‌آل برساند مگر این‌که ساختارهای کلی راز و صورت , طی جراحی‌های پیچیده به صورت کلی تغییر تحول پیدا نمایند .


دانستن به زیبایی حقیقی وواقعی و خصوصیات یک بینی قشنگ , یک کدام از مهمترین مسائلی است که یک جراح زیبایی با آن روبه‌رو است . این زمینه بدین خاطر است که جراح بتواند به نیکی انتظارات بیماران از نتایج جراحی بینی فهم نماید و این انتظارات را با حقیقت و روش‌های جان دار تطبیق دهد . یکی‌از وظیفه‌های کلیدی جراح پلاستیک بینی , موعظه بیماران در امر استانداردهای مرتبط با زیبایی بینی میباشد . جراح پلاستیک بینی میتواند به شما توضیح دهد که از دید جراحات زیبایی , بینی شما تا چه حد به ( بینی قشنگ ( نزدیک است و تفاوت‌های بینی شما با بینی ایده‌آل را تا حد می‌توان با جراحی بینی برطرف کرد .

جراحی زیبایی بینی

چه بسا امروزه هم جراحان متعددی وجود دارا‌هستند که با وجود نداشتن هیچ تخصصی در قضیه زیبایی صورت و بینی , مبادرت به انجام جراحی بینی می‌نمایند , به این دلیل‌که که‌این کار را عملی معمولی میدانند که صرفاً با انگیزه کاهش سایز بینی از روش برداشتن بافت‌های بینی ( استخوان و غضروف ) انجام میشود . با این وجود داشتن چنین روش معمولی و سطحی موجب می شود که جراح بافت‌های حامی بینی را ضعیف کرده و موجب پیدایش بدفرمی‌های بینی و چه بسا افتادگی بافت بینی و مشکل در تنفس مریض میشود . این دلایل معمولاً سبب ساز میگردند که بیماران به‌دنبال انجام جراحی ترمیم بینی باشند .


فرم ظاهری و سعی عملکردی بینی دو مورد جدایی‌ناپذیر می باشند و جراحان بایستی به خیر و خوبی فهم و شعور نمایند که تغییرات هر چند کوچک در ظاهر بینی به چه شکل بر منش هوایی تأثیر میگذارد . جراحان می بایست به نیکی بدانند که در اکثر زمان ها اقداماتی که در زمان جراحی و به مراد کاهش برجستگی قوز بینی یا این که تحقیرکردن نوک بینی انجام می دهند در واقع بر همت بینی هم تأثیر بزرگی می گذارند . داشتن این شعور و علم می بایست به امداد جراح بیاید تا از پیدایش مشکلات تنفسی پس از جراحی بینی ( که مشکلی مضاعف شایع است ) جلوگیری نماید و در انجام جراحی‌های ترمیمی بینی بتواند مشکلات زیبایی و عملکردی بینی را به طور همزمان برطرف نماید . به خاطر همین قضیه است که شناخت بدون نقص با ساختار و فرم بینی چهت نیل به شایسته ترین نتایج جراحی , واجب است .


نسبت‌های متعدد در بینی

برای پایه گذاری کردن یک برنامه مطلوب برای جراحی بینی هر مریض بایستی پارامترهای دلخواه زیبایی بینی ( که درپی توضیح داده شده‌اند ) در ادغام با ویژگی‌های خاص بینی و صورت مریض و همگی نقاط قوت یا این که محدودیت‌های خاص مریض , در حیث گرفته شوند . در لحاظ داشته باشید یک بینی قشنگ نباید فرمی دقیقا مطابق با معیارهای بینی ایده‌آل داشته باشد بلکه مورد کلیدی در زیبایی بینی این است که ظواهر بینی ارگانیک به لحاظ بیاید , بین اجزای متفاوت آن تناسب وجود داشته باد , متعادل باشد و مهم‌تر از تمامی اثرات جراحی بینی بر آن نامعلوم باشد . بینی قشنگ همینطور بایستی با بقیه اجزای صورت تناسب داشته باشد . به دنبال با بعضا از معیارهای زیبایی بینی آشنا می‌شویم که موجب می شوند ظواهر کلی صورت قشنگ به حیث بیاید :


خط تقسیم گذرنده از پشت بینی و نوک بینی

biniziba1خطی که پشت بینی و نوک بینی را به نیز متصل می نماید و از آن ها می‌گذرد , می بایست صحیح در میانه قرار داشته باشد و دو طرف آن یک مقدار باشند . البته دقت داشته باشید که متقارن بودن دو طرف بینی و دو طرف صورت , چیزی است که عملاً در صورت هیچ‌کس نیست . مدام تفاوت‌های کوچکی بین دو طرف صورت موجود است که خویش مریض هم متوجه آن ها نمیشود و این مسئله تأثیر بدی هم بر زیبایی فیس وی ندارد . از این خط برای تحلیل تقارن بینی و همینطور میزان انحراف بینی استفاده می شود .

پهنا اساس هرم بینی

biniziba2در مرحله‌ی بعدی , جراح پهنا هرم پایه‌ی بینی و باله‌های بینی را بررسی میکند . در صورتیکه فاصله‌ی بین خطوط هرم پایه‌ی بینی بیشتراز ۸۰ درصد فاصله‌ی بین خطوط باله‌های بینی باشد ( محلی که رمز پره‌های بینی قرار دارا‌هستند ) , ضروری است که نصیب استخوانی بینی طی جراحی , باریک شود . در اکثر وقت ها مواقعی که تیغه‌ی بینی بایستی کوچک شود , نیاز به باریک کردن نصیب استخوانی بینی هم می‌باشد .

بال‌های بینی

biniziba3عرض باله‌های بینی یعنی خطوط گذرنده از رمز پره‌های بینی بایستی با پهنا بین گوشه‌های دیده یکسان باشد و این مسافت هم بایستی با پهنا چشم‌ها هم برابر باشد .

این میزان به جراح امداد میکند که راجع‌به حقیر کردن پره‌های بینی تصمیم‌گیری نماید , اما این یک ضابطه کلی نیست . مدام می بایست در بررسی این مسئله , خصوصیات نژادی و ظواهر کلی شخص هم مورد‌علاقه قرار بگیرند . برای بعضا از اشخاص , با دقت به فرم چهره‌ی آن ها , شاید اندازه‌های بزرگ‌تر پره‌های بینی مطلوب باشد .


خطوط زیبایی بینی

biniziba4

خط پشت بینی بایستی بوسیله دو خط منحنی دیگر در دو طرف مشخص و معلوم شده باشد که‌این دو خط از گوشه‌ی ابروها تا دو طرف نوک بینی کشیده می گردند . بدین خطوط , خطوط زیبایی بینی گفته میگردد . وجود مشکلاتی در تیغه‌ی بینی ( پهن بودن , باریک بودن , قوز بینی و انحراف بینی ) و همینطور مشکلات نوک بینی ( بافت فراوان نوک بینی و عدم تقارن نوک بینی ) میتواند در صورت درست این خطوط ایراد ساخت نماید .


نسبت ستونک بینی و پایه‌ی پره‌های بینی

biniziba5نسبت ستونک بینی و پایه‌ی پره‌های بینی در شرایط معمولی می بایست به گونه‌ای باشد که فاصله‌ی بین نقاط A و B و فاصله‌ی بین نقاط B و C می بایست بین ۱ و ۲ میلی‌متر باشد .

نسبت منطقه نوک بینی به سوراخ‌های بینی

biniziba6

در صورتی‌که از زاویه زیر به بینی نگاه نمائید , بایستی یک مثلث متساوی‌الساقین مشاهده کنید . نسبت بین نصیب نوک بینی به نصیب سوراخ‌های بینی می بایست ۲ به ۱ باشد و سوراخ‌های بینی بایستی صورت مشابه به اشک داشته باشند به نحوی که راز پهن این اشک در زیر و نوک این اشک به سوی بالا و پاره ای متمایل به میانه بینی باشد .


وضعیت زاویه قدامی بینی

biniziba7

شرایط زاویه قدامی بینی یا این که ریشه‌ی بینی اولی چیزی است که از نمای کناری مورد بررسی قرار میگیرد . پایین‌ترین نصیب این زاویه ( راس زاویه ) باشد بین خط بالایی پلک‌ها و چروک بین پلک بالا و پشت دیده باشد ( در صورتی‌که چشم‌ها به سوی روبه‌رو نگاه مینمایند ) .


در‌حالتی که این خط پایین‌تر از حد معمولی باشد , در زمان بینی تأثیر می گذارد و میتواند موجب کوتاه بودن ارتفاع بینی شود و همینطور احتمالا این مورد در پررنگ به لحاظ وارد شدن نوک بینی هم تأثیر بگذارد . چک این حالت این زاویه در تصحیح فرم بینی اهمیت متعددی داراست .


ارتفاع بینی

biniziba8

برای آن که ارتفاع بینی در موقعیت دلخواه باشد , نسبت برجستگی نوک بینی ( مسافت بین نوک بینی تا صورت ) به خط ارتفاع بینی بایستی ۰٫۶۷ به ۱ باشد .


biniziba9

در بررسی برجستگی و چرخش نوک بینی هم بایستی ارتفاع بینی مدنظر قرار بگیرد . ارتفاع بینی در موقعیت ایده‌آل بایستی با فاصله‌ی بین لب‌ها تا زنخدان برابر باشد . ( درصورتی که که یک سوم‌های صورت شخص هم با نیز برابر باشند .


برجستگی پشت بینی

biniziba10

در بررسی برجستگی نوک بینی , تیغه‌ی بینی هم می بایست مورد‌علاقه قرار گیرد . در زنان خط گذرنده بین نوک بینی و ریشه‌ی بینی بایستی موازی یا این که ۱ الی ۲ میلی‌متر پایین‌تر از خط گذرنده از تیغه‌ی بینی باشد . در مردان این خط می بایست تقریباً صاف باشد . این مقررات کلی نیستند و با دقت به قد مریض , شخصیت وی , سن وی و رغبت فردی وی تغییر و تحول میکنند .


جايگاه چرخش نوک بینی

biniziba11

در غایت جراح میزان چرخش نوک بینی را آنالیز می کند . برای نظارت زاویه بین بینی و لب در صدر می بایست خطی صاف بین قدامی‌ترین و عقب‌ترین نقاط نوک بینی ( از زاویه کناری ) بکشید و آنگاه این خط , با خط صاف گذرنده از لب‌ها زاویه صحیح می نماید . در زنان این زاویه ترجیحاً می بایست بین ۹۵ تا ۱۰۰ سکو و در مردان بین ۹۰ تا ۹۵ رتبه باشد .


ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نحوه ارسال :
کد امنیتی :

تعداد صفحات : 2

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 128
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : [Ip_Today]
 • آی پی دیروز : [Ip_Yesterday]
 • بازدید امروز : 29
 • باردید دیروز : 35
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 198
 • بازدید ماه : 397
 • بازدید سال : 2526
 • بازدید کلی : 2759
 • کدهای اختصاصی