سایت ساز رایگان افزایش رتبه الکسای قانونی فروش مکمل های بدن سازی مجاز نکس وان موزیک - دانلود موزیک جدید اپلود سنتر عکس و فایل رایگان فراز هاستینگ|بهترین خدمات هاستینگ هاست وبلاگدهی حرفه ای
بستن تبلیغات [X]
طراحی سایت
loading...

طراحی سایت

آنفایو بازدید : 0 پنجشنبه 25 مرداد 1397 زمان : 12:38
امتیاز :
نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

10مرداد

پیوند های داخلی یا لینک های داخلی در سئو چه نوع پیوندهایی هستندآنفایو بازدید : 0 پنجشنبه 25 مرداد 1397 زمان : 12:30
امتیاز :
نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

انگشتر فیروزه مردانه

فیروزه اهمیت ویژه ای در فرهنگ بومیان آمریکایی دارد، مخصوصا در میان مردم ناواجو. این سنگ یک سنگ جواهر نیمه قیمتی است که اغلب به دلیل محبوبیت جواهرات فیروزه ای ناواجو به عنوان "سنگ زندگی" شناخته می شود. امروزه فیروزه اصل به دلیل نادر بودن و زیبایی خاص آن، و در برخی موارد نیز اهمیت تاریخی آن، بسیار ارزشمند است. در بخش قبلی در مورد تاریخچه فیروزه و استفاده ا زآن در فرهنگ ناواجو صحبت کرده ایم در ادامه با ما همراه باشید.

3. نقره سازی همه چیز را تغییر داد

جواهرات فیروزه ای ناواجو به عنوان یک نماد بریا مردم ناواجو مورد استفاده قرار نمی گرفت اگر نقره سازان از آن استفاده نمی کردند. اعتقاد بر این است که یک مرد به نام Atsidi Sani و یا Old Smith اولین آهنگری بود که از فیروزه در ساخت جواهراتش استفاده کرد و اعتقاد بر این است که او از نقره سازی را از نقره سازان مکزیکی در سال های 1850 تا 1853 آموزش دیده است. مهاجران اسپانیایی در دهه 1500 اولین ایده های کار با نقره را د ران زمان ایجاد نمودند و همچنین Atsidi Sani ایده های کسب و کار با نقره را به دیگر قبایل و همچنین چهار فرزند خود آموخت.

پس از یادگیری نقره سازی، نقره سازان ناواجو اشیاء بسیاری را از قمقمه و باند برای استفاده روزانه تا آویزهای هلالی شکل به نام " najas" و دیسک های که آن را "conchas" و یا "conchos" می نامیدند برای تزئین کمربندها ایجاد کردند. اغلب این محصولات با استفاده از سکه های ذوب شده ساخته می شدند و آنها می بایست به ابزارهای اولیه ساخته شده از ضایعات فلزی متکی می بودند تا بتوانند برای کالاهای مصرفی خود با دیگران تجارت کنند.

در اوایل دهه 1900، مردی به نام Atsidi Chon و یا "Ugly Smith" شروع به ترکیب سنگ فیروزه با تولیدات نقره خود کرد. این سبک از جواهرات فیروزه ای ناواجو منحصر به فرد بود و دروازه ها را برای رسیدن به یک دنیای جدید از طرح های مدرن باز کرد. Atsidi Chon همچنین هنر نقره سازی را به قبیله Zuni آموزش داد. این کار او منجر به طراحی جواهرات نقره ای و فیروزه ای بیشتری در جنوب غربی ایالات متحده شد. در این زمان، قبایل جنوب غربی تجارت جواهرات را شروع کردند و از آن به عنوان ارز مصرفی خود استفاده می کردند.

4. جواهرات فیروزه ناواجو در عصر مدرن

انگشتر فیروزه مردانه

جواهرات ناواجو و دیگر جواهرات آمریکایی به هیچ وجه جایی در تاریخ نداشتند. به عنوان یک انتخاب بی انتها برای تکمیل لباس های معمول و یا رسمی استفاده می شدند، و با هیچ چیزی قابل مقایسه نبودند. اما امروز طرفداران مد و مدافعان سنت های قدیمی با استفاده از فیروزه و مشتقات بدست آمده از ان به موفقیت بسیاری رسیده اند. امروزه جواهرات فیروزه ای ناواجو معتبر سرمایه گذاری فوق العاده ای است؛ زیرا همیشه به روز است و در طول زمان ارزش خود را حفظ کرده است.

تعریف سبک جواهرات ناواهو

جواهرات ناواجو برای استفاده از سنگهای فیروزه ای بزرگ و نقره های سنگین بکار رفته در آن شناخته شده است. هنرمندان ناواجو از ترکیب سنگهای سبک و سنگی برای ساخته های خود استفاده می کنند، گرچه تمایل آنها به استفاده از نقره سنگین تر بسیار بیشتر از سایر قبایل جنوب غربی مانند هوپی یا زونی است. نقره استفاده شده در جواهرات ناواجو نیز اغلب دارای ظاهری اطلسی است، به جای اینکه بدرخشد و یا براق باشد. هنرمندان ناواجو ممکن است شکل اصلی سنگ را حفظ کنند، به جای آنکه آنرا برش بدهند. مشخص ترین ویژگی جواهرات ناواجو، وزن سنگین آن ها است. اگر یک قطعه از جواهرات ناواجو ارا داشتید که طریف و یا دارای وزنی سبک ب.ود، بهتر است منبع خود را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که آیا معتبر است و یا خیر.

هنرمندان ناواجو امروزه یک سنت مجذوب را زنده نگه می دارند

اگر هرگز هنری واقعی از هنری که توسط یک هنرمند ناواجو ساخته شده است را در دست نداشته اید شما چیزهای زیادی را از دست داده اید. با توجه به جزئیات، مهارت های ظریف، مهارت های خام و زمان خالص برای ساخت هر قطعه از این جواهرات، این جواهرات به اشیاء خارق العاده ای تبدیل شده اند. همچنین باید یک موضوع جالب را در مورد جواهرات فیروزه ای ناواجو بدانید و ان این است که جواهری که متعلق به شماست، دارای تاریخ بسیار منحصر به فردی است، که این موضوع برای هر یک از این جواهرات خاص و منمحصر به فرد است.

در حالی که بسیاری از طرح های اولیه جواهرات ناواجو از مردمان اسپانیایی که در آن منطقه در آن زمان زندگی می کردند الهام گرفته شده است، جواهرات معاصر ناواجو دارای عمر منحصر به فردی هستند . بسیاری از هنرمندان به نوآوری ادامه می دهند در حالیکه هنوز طراحی آنها در سنت ها ریشه دارند.

انگشتر فیروزه مردانه

آنفایو بازدید : 0 دوشنبه 22 مرداد 1397 زمان : 14:13
امتیاز :
نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

آیا به تازگی با کلمه سئو آشنا شده اید؟ نیاز دارید تا دانش خود را افزایش دهید؟ راهنمای مبتدیان برای سئو بیش از 3 میلیون بار که خوانده شده است و اطلاعات جامعی را که شما برای رسیدن به کیفیت بالایی در بهینه سازی موتور جستجو و یا همان سئو نیاز دارید را فراهم می کند.

سئو در مشهد


بخش های این راهنمای شامل:

بخش 1: موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

بخش 2: افراد چگونه با موتورهای جستجو تعامل دارند؟

بخش 3: چرا بازاریابی موتور جستجو ضروری است؟

بخش 4: مبانی طراحی و توسعه دوستانه موتور جستجو

بخش 5: تحقیق کلید واژه

بخش 6: چگونگی استفاده، تجربه و تحت تأثیرگذاشتن رتبه بندی محتوا

بخش 7: عمومیت بخشیدن و لینک دهی ها

بخش 8: ابزار موتورهای جستجو و سرویس ها

بخش 9: اسطوره ها و تصورات غلط درباره موتورهای جستجو

بخش 10: سنجش و پیگیری میزان موفقیت

بهینه سازی موتور جستجو و یا همان سئو (SEO) چیست؟

سئو یک بازاریابی رو به رشد است که بر روی دیدگاه رو به رشد در نتایج منطقی (بدون پرداخت وجه) موتور جستجو متمرکز شده است. سئو شامل عناصر فنی و خلاق مورد نیاز برای بهبود رتبه بندی، ترافیک بدست آمده و افزایش آگاهی در موتورهای جستجو می باشد. جنبه های بسیاری برای سئو وجود دارد، از کلمات موجود در صفحه شما گرفته تا سایر سایت هایی که به وب سایت شما لینک می دهند. بعضی اوقات سئو به سادگی موضوعی است که مطمئن شوید سایت شما به گونه ای طراحی شده است که موتورهای جستجو بتوانند آن را درک کند.

سئو تنها در مورد ساخت وب سایت های مورد پسند موتورهای جستجو نیست. بلکه در مورد ایجاد سایت شما به صورت انسان دوستانه نیز عمل می کند.

این راهنما برای توصیف تمام زمینه های سئو از یافتن اصطلاحات و عبارات (کلمات کلیدی) که باعث ایجاد ترافیک به وب سایت شما می شود، ساختن سایت به گونه ای که مورد پسند موتور های جستجو باشد تا ایجاد لینک ها و بازاریابی ارزش منحصر به فرد سایت، شما نوشته شده است. اگر در مورد این موارد گیج شده اید، این را بدانید که شما تنها نیستید و ما برای کمک به شما اینجا هستیم.

طراحی سایت در مشهد

چرا وب سایت من به سئو نیاز دارد؟

عمده ترافیک وب توسط موتورهای جستجو تجاری مانند: گوگل، بینگ و یاهو هدایت می شود. اگر چه رسانه های اجتماعی و سایر انواع ترافیک می توانند باعث ایجاد بازدید از وب سایت شما شوند، موتورهای جستجو، روش اصلی برای هدایت اکثر کاربران اینترنت هستند. این درست است خواه سایت شما از محتوا، سرویس ها، محصولات، اطلاعات و یا هر چیز دیگری حمایت کند.

موتورهای جستجو منحصر به فرد هستند به این صورت که آنها ترافیک هدفمندی را فراهم می کنند تا افرادی را برای آنچه که شما عرضه می کنید را پیدا نمایند. موتورهای جستجو شاه راه اصلی هستند تا این اتفاق رخ دهد. اگر موتورهای جستجو نتوانند سایت شما را پیدا کنند و یا نتوانند محتوای شما را به پایگاه های داده خود اضافه کنند، شما فرصت های باور نکردنی را برای هدایت ترافیک به سایت خود را از دست می دهید.

جستجوی جستارها، کلماتی که کاربران در جعبه جستجو تایپ می کنند، ارزش فوق العاده ای دارند. تجربه نشان داده است که ترافیک موتور جستجو می تواند باعث موفقیت (و یا شکست) یک سازمان باشند. ترافیک هدفمند به یک وب سایت می تواند تبلیغات، درآمد و مواجهه با سایت شما را به صورت کاملا منحصر به فرد از دیگر سایت ها و بازاریابی ها برای شما فراهم کند. سرمایه گذاری در سئو می تواند در مقایسه با سایر انواع بازاریابی و ارتقاء میزان بازدهی، شانس بالایی را برای شما فراهم نماید.

چرا بدون اعمال سئو موتورهای جستجو نمیتوانند سایت من را تشخیص دهند؟

موتورهای جستجو هوشمند هستند، اما هنوز هم نیاز به کمک دارند. موتورهای اصلی همواره تلاش می کنند تا تکنولوژی خود را برای ردیابی عمیق تر وب و بدست آوردن نتایج بهتر برای کاربران، به روز رسانی نمایند. با این حال، محدودیتی برای عملکرد موتورهای جستجو وجود دارد. در حالی که سئو مناسب می تواند تا هزاران نفر بازدید کننده را برای شما افزایش دهد و توجه بیشتری را به سایت شما جلب کند، حرکت اشتباه می تواند سایت شما را در نتایج جستجو پنهان و یا دفن کند، جایی که امکان دیده شدن شما بسیار کم است.

علاوه بر ایجاد دسترسی به محتوا برای موتورهای جستجو، سئو به ارتقاء رتبه بندی ها نیز کمک می کند تا محتوا در جایی قرار گیرد که جستجوگران آن را به آسانی پیدا کنند. اینترنت به شدت در حال تبدیل به یک فضای رقابتی است، و آن دسته از شرکت هایی که عمل سئو را در سایت خود در نظر می گیرند، دارای مزیت افزایش میزان بازدید کنندگان و مشتریان مورد نظر خود است.

آیا می توانم سئو را برای سایت خودم انجام دهم؟

دنیای سئو بسیار پیچیده است، اما اکثر مردم به آسانی می توانند اصول اولیه را درک کنند. حتی مقدار کمی از دانش می تواند تفاوت بزرگی را برای شما ایجاد کند. آموزش رایگان سئو به طور گسترده در وب در قابل دسترس است، از جمله در راهنمایی مانند این؛ شما می توانید انجام این کار را با یک تمرین کوچک ترکیب کنید و این راه را ادامه دهید تا به یک استاد تبدیل شوید.

با توجه به تعهد زمانی، تمایل شما برای یادگیری و پیچیدگی وب سایت شما، ممکن است تصمیم بگیرید تا از یک متخصص برای رسیدگی به امور کمک بگیرید. شرکت هایی که سئو را انجام می دهند ممکن است متفاوت باشند برخی دارای تمرکز های متفاوتی هستند، در حالی که دیگران بر روی یک رویکرد گسترده و عمومی متمرکز می شوند.

در هر صورت، خوب است که درکی از مفاهیم اصلی سئو را داشته باشیم.

چقدر باید این مقاله را بخوانم؟

اگر در مورد بهبود ترافیک جستجو جدی هستید و با سئو آشنا نیستید، توصیه می کنیم همگام با این راهنمای به جلو بروید. ما تلاش کرده ایم تا مفهوم سئو را تا جایی که ممکن است برای شما آسان نماییم تا درک بهتری از آن بدست آورید.

هر بخش از این راهنما برای فهم تاثیر عملی بهینه سازی موتورهای جستجو بسیار مهم است پس با ما همراه باشید.


آنفایو بازدید : 2 يکشنبه 21 مرداد 1397 زمان : 12:49
امتیاز :
نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

این تراشه شامل یک DMD (دستگاه میکرومیرور دیجیتال) فول اچ‌دی ۰.۳۳ پیکواینچی (۱۲-۱۰ اینچ) با شماره سریال DLP3310 و کنترل‌کننده DLPC3437 است که به ادعای شرکت تی‌آی، این محصول کوچک‌ترین نمونه صفحه نمایش صنعتی ۰.۳ اینچی با نسبت 1080p و بالاترین میزان روشنایی است.

طراحی سایت در مشهد

هدف از عرضه محصول تی‌آی DLP3310 با ابعاد بسیار کوچک، به‌کارگیری در نسل جدید محصولاتی همچون نمایشگرهای قابل حمل و نصب روی سر، تلویزیون‌های هوشمند قابل حمل، نمایشگر پروژکتورهای خانگی، علامت‌های دیجیتال و سایر راه‌حل‌های صنعتی است.

همچنین شرکت تی‌آی پیش‌تر یک تراشه دی‌ال‌پی ۰.۴۷ پیکواینچی فول اچ‌دی معرفی کرده بود و اکنون هم یک تراشه ۰.۶۶ پیکواینچی 4K یو اچ‌دی در دست تولید دارد؛ اما نمونه DLP33100 کوچک‌ترین نمونه تولیدی این شرکت است.

طراحی سایت در مشهد

مشخصات تراشه: DLP3310

 • میکرومیرور با قطر ۰.۳۳ پیکواینچ
 • نمایشگر فول اچ‌دی با نسبت ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل
 • میکرومیرور ۵.۴ میکرونی متغیر
 • میکرومیرور دارای شیب °۱۷± (نسبت به سطح تخت)
 • پوشش جانبی جهت بهره‌وری مطلوب
 • ایجاد دو قطب مستقل در سطح آلومینیم میکرومیرور
 • ورودی ۳۲ بیتی اطلاعات SubLVDS
 • کنترل‌کننده مجزای صفحه نمایشگر DLPC3437 و اجراکننده DLPA3000 PMIC/LED
DLPDLP
تکنولوژی شرکت TI در گستره وسیعی از ابزارها با اندازه‌های متفاوت استفاده شده است، از پروژکتورهای سینمایی گرفته تا نمایشگر‌های کوچک قابل نصب روی سر که حتی از یک عینک معمولی کوچک‌تر هستند. در این تکنولوژی از صفوف آینه‌ها (با اندازه و تراکم‌های مختلف) در جهت هدایت مسیر فوتون‌ها استفاده شده است. زمانی که منبع نور و متغیر رنگ (می‌تواند لامپ‌های ال‌ای‌دی یا لیزر باشد) با یکدیگر ادغام شوند، پرتاب‌کننده نور تحت تکنولوژی DLP می‌تواند میلیاردها رنگ تولید نماید.

آنفایو بازدید : 2 يکشنبه 21 مرداد 1397 زمان : 12:21
امتیاز :
نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

از میان مدل های مختلف انواع کیف چرم مثل کیف دوشی، کیف پول و یا کیف اداری (که البته هر کدام برای کاربرد خاصی مناسب هستند) کیف های پول و مدارکی که در هنگام سفر از آن استفاده می کنید، برای نگه داری تخصصی از مدارک مورد نیاز سفر طراحی شده اند. به همین خاطر اصطلاحا با آنها کیف پول مسافرتی یا کیف پول پاسپورتی می گویند.

قبلا در مقاله «خرید کیف پول مناسب ، همراه کاربردی و همیشگی!» در مورد کیف پول مدارک مطالبی را بیان کرده ایم. اما در موردکیف پول های مسافرتی باید بگوییم که ویژگی منحصر به فردشان این است که علاوه بر کاربردهای روزانه ای که از یک کیف پول ومدارک انتظار دارید، جایی برای نگه داری مدارک مورد نیاز در سفر دارند و خیال شما را از بابت نگهداری یک جا و مناسب از آنها راحت می کنند. این کیف پول ظرفیت کافی برای قرار دادن یک یا چند پاسپورت، شناسنامه، مدارک ماشین یا دفترچه بیمه را دارد و کمی از یک کیف پول معمولی بزرگتر است. همچنین داشتن کیف پول مسافرتی باعث می شود تا به راحتی در زمان سوار شدن به وسائل نقلیه، در هنگام رسیدن به مقصد، و یا وقتی به هتل می رسید، به مدارک مهم خود دسترسی داشته باشد. برای اینکه بتوانید به راحتی محتویات کیف پول پاسپورتی را ساماندهی کنید، این کیف ها در اغلب موارد از جیب ها و قسمت های جداکننده ی مختلفی برخوردار است. پس از اتمام سفر نیز، کیف پول مسافرتی می تواند محل خوبی برای نگهداری مدارک شناسایی غیر ضروری باشد و سایر مدارک مثل کارت ملی، کارت های بانکی و پول نقد موجود در آن به کیف پول معمولی و روزانه منتقل می شود. نکته بسیار مهم این است که یک کیف پول مسافرتی باید قابلیت بسته شدن با قفل رمزدار برای افزایش امنیت را داشته باشد. بعضی وقتها و برای کاربرد های خاص گاهی این مساله آنقدر مهم است که از سامانه های قفل و بازشناسی خاصی در این کیف ها استفاده می شود. مثلا با استفاده از امواج رادیویی از کلاهبرداری های الکترونیکی و دزدیده شدن اطلاعات شخصی کارت های الکترونیکی داری تراشه های اطلاعاتی، جلوگیری می شود.

همانند سایر کالاهای چرمی، کیف پول های مسافرتی نیز از انواع مختلف چرم دوخته می شوند. اما به دلیل اهمیت و ارزش چیزاهایی که نگه می دارند و نوع کاربرد آنها در سفر،‌ هوشمندانه تر این است کیف پولی انتخاب کنید که از متریال های بادوام و باکیفیت مثل انواع چرم طبیعی دوخته شده باشد.

کیف پول و مدارک، همراه مطمئن در سفرها

نگاه کاربردی به کیف مدارک مسافرتی

کیف پول پاسپورتی می تواند شامل تمام محتویاتی باشد که در طول سفر لازم هستند. همچنین باید به گونه ای طراحی شده باشد تا مدارک مهم را به صورت امن در آن قرار دهید و بتوانید به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید. اینکه بدانید تمام آنچه که به آن نیاز دارید، در امنیت کامل در یک جا جمع شده است، می تواند خیال شما را راحت کند و دیگر نیازی برای گشتن در جیب ها و کیف خود برای پیدا کردن مدارک گم شده ندارید.

کیف پول مسافرتی همانند بقیه کیف های پول باید فضای کافی و مجزا برای جا دادن کارت اعتباری، پول، گواهی نامه رانندگی و جزئیاتی در مورد اطلاعات تماس شخصی در موارد اورژانسی را داشته باشد. اگرچه در دنیای امروزی بیشتر مدارک مسافرتی در گوشی های موبایل ذخیره می شوند اما بهتر است محتاط باشید و کمی وجه نقد و مدارک هویتی کاغذی را همراه داشته باشید. نکته بعداین است که علی رغم اینکه امروزه تقریبا همه وجوه زندگی روزمره ما الکترونیک شده است، اما همچنان مواردی وجود دارند که شما در آن به کاغذ و خودکار نیاز پیدا میکنید که خوب است همراه داشته باشید. و در نهایت گاهی می توانید گوشی تلفن همراه خود را در کنار سایر مدارک نگه دارید تا جابجایی آن برای شما راحت تر باشد.

تنوع کیف پول های مسافرتی در بازار بسیار زیاد است. از مدل های چرم مصنوعی ارزان قیمت گرفته تا محصولات برندهایی که از جنس چرم طبیعی هستند. بنابر این شما در گستره یک شهر می توانید انواع کیف پول های مسافرتی را در مغازه ها یا فروشگاه های محصولات چرمی پیدا کنید. اما اگر می خواهید به راحتی و بدون صرف وقت و هزینه زیاد رفت و آمد، به مجموعه کاملی از انواع کیف های چرم دسترسی داشته باشید، بدون شک بهترین گزینه خرید از فروشگاه های اینترنتی معتبر است.

کیف پول و مدارک، همراه مطمئن در سفرها
آنفایو بازدید : 0 شنبه 20 مرداد 1397 زمان : 11:11
امتیاز :
نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

تیبل میت مفیدترین و پرکاربرد ترین میز تاشو در دنیا است که انجام هر کاری را برای شما راحت می کند . شما میتوانید با بهترین قیمت میز تیبل میت را از فروشگاه اینترنتی مشهد عمده خریداری نمایید.
مشکل میزهای سنتی این است که چون نمی توان آنها را به سمت خود کشید باید خودتان به طرف آن حرکت کنید که این مشکل در تیبل میت حل شده یعنی راحت می نشینید و به سادگی میز را به سمت خود حرکت می دهید و روی هر مبل یا هر مکانی میتوانید وسایل خو را باز کنید و به کار خود مشغول شوید.

تیبل میت با پایه های محکم و لبه های صاف با امنیت کامل همیشه قابل استفاده است بنابراین تیبل میت راحت ترین میزی است که تاکنون ساخته شده ، چون به سادگی روی هر سطحی قابل حرکت بوده و براحتی تا شده و در کنار مبل یا زیر کاناپه جا میگیرد . از تیبل میت می توانید برای مطالعه کردن ، خوردن تنقلات ، به عنوان میز غذاخوری کودکان ، باغبانی و یا حتی در گاراژ به عنوان میز ابزار استفاده کنید .

تیبل میت در شش ارتفاع مختلف و 3 زوایه تنظیم می شود و این بدین معناست که می توانید از یک میز به جای هجده میز استفاده کنید شما می توانید فقط با دو انگشت به راحتی این میز را بلند کرده و به هر جایی که می خواهید ببرید ، تیبل میت به شکلی باورنکردنی محکم بوده و توان تحمل وزنی معادل50 پوند ( 22کیلو گرم ) را داراست .

قابل تنظيم در 6 ارتفاع و 3 زاويه مختلف
طول و عرض صفحه میز52x40 سانتی متر
بالاترین ارتفاع 70 سانتی متر
صفحه پلاستیکی با مقاومت بالا
کم جا و کاربردی
آنفایو بازدید : 0 شنبه 20 مرداد 1397 زمان : 10:49
امتیاز :
نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

پیوند

دادن به دنیای واقعی!

پژوهشگران

اروپایی که روی پروژه MOBVIS فعالیت می‌کنند، سامانه جدیدی پدید آورده‌اند که به یوزرها تلفن‌های یاور اذن می‌دهد، به دنیای حقیقی و واقعی لینک و پیوند بدهند!

کافی

است، با گوشی تلفن همپا عکسی بگیرید و به سامانه MOBVIS تحویل دهید، این سامانه ساختمان‌ها و بناهای یابدبود و چه بسا اتوموبیل‌ها و لوگوها و بنرها را شناسایی می‌نماید و بعد اطلاعات دارای ارتباط را به صورت متنی روی تصاویر متناظر به سناریو می‌گذارد!

پروژه MOBVIS چیزی فرای ابزارهایی مانند «گوگل استریت» هست . در گوگل استریت Google’s Street، نخست محل هر استفاده کننده به کمک GPS یا این که از رویه سیستم «مثلث‌بندی» معلوم می گردد و آنگاه عکس‌هایی که در خزانه اطلاعات سیستم قرار داده شده‌اند به شما نشان داده می گردد .


البته MOBVIS ، عملکردی متفاوت دارااست و از طرز آن شما حقیقتا می توانید جهان را از روزنه لنز دوربین موبایل‌تان مشاهده کنید . به این عمل می‌توان «دید کامپیوتری» یا «دید موبایلی» اعلام کرد .


تفکر

می‌کنید، چنین فناوری‌ای، چه کاربردهایی می‌تواند پیدا کند؟

تصور فرمائید که به تیتر یک جهانگرد در حالا هجرت باشید و کنجکاو باشید که اطلاعاتی در قضیه یک عمارت پیدا فرمایید . پیش از این بایستی به داده ها راهنماها -اگر ساختمان راهنما داشت- بسنده می‌کردید یا بایستی در گوگل دنبال اطلاعاتی می‌گشتید . اما این فناوری قادر است توریسم را متحول کند . کسی را در حیث بگیرید که از «تخت جمشید» عکس می گیرد و بعد از آن بلافاصله روی به عبارتی عکس، داده ها متنی در مسئله تاریخچه تخت جمشید بخواند، یا عکس‌های سایر اشخاص را در پیکاسا یا فیلکر ببیند .

راه و روش متفاوتی برای انتخاب محل: این فناوری می‌تواند به شیوه‌ای متعدد با GPS محل هر کاربر را معلوم کند . کافی می‌باشد این فناوری با فناوری مثلت‌سازی ادغام شود . به شیوه مشابهی می‌توان سرعت جنبش و جهت تکان کاربر را نیز معین کرد .

این فناوری به به‌روزرسانی نقشه گوگل و خدمت گوگل استریت نیز امداد می کند . چرا که دیگر نیازی نیست که گوگل خودروهای اختصاصی تهیه و تنظیم عکس را به جاهای متفاوت بفرستد . یوزرها با این فناوری خواهند توانست، نقشه‌ها را برای گوگل به روز نمایند .

در واقع MOBVIS ، یک موتور جستجوی چهره‌ای به حساب می‌آید و دورنمایی از وب آینده، بعنی وبی که کنیه معنایی با semantic را به آن می‌دهند، ارائه می دهد . با کمک MOBVIS تمامی ساختمان‌ها و اشیا، نظیر صفحه ها وب لینک‌شدنی می باشند . یوزرها دیگر مجبور نخواهند بود برای کسب داده ها در موضوع یک محل، اسم آن را را جستجو کنند، زمینه هنگامی قیمت بیشتری پیدا می‌نماید که این را هم در حیث بگیرید که یک شخص نا آشنا با یک محل ممکن است، اسم یک محل را نداند و اصلا نداند چه چیز را باید کاوش کند .

طراحی سایت در مشهد

ساختن سامانه MOBVIS ، به هیچ عنوان چیز ساده‌ای نیست، چرا که الگوریتم‌های این سامانه بایستی بتوانند عکس‌های جان دار در خزانه اطلاعاتی MOBVIS را با عکس‌های موبایلی که با کیفیت‌ها و از زوایا متفاوت و در حالت آب و هوایی متفاوت گرفته می‌شوند، تطبیق دهند .

طراحی سایت در مشهد

چنین فعالیت دشواری را محققان دانش گاه Ljubljana اسلوونی انجام داده‌اند و توانسته‌اند الگوریتم قدرتمندی بنویسند که در ۸۰ درصد موردها غالب به شناسایی محل می‌گردد . آن ها امیدوارند توجه الگوریتم خویش را افزایش دهند .

آنفایو بازدید : 0 شنبه 20 مرداد 1397 زمان : 10:27
امتیاز :
نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

چرم ماده‎ای است که دارای طیف وسیعی از بافت‎ها، رنگ‎ها، وزن‎ها و انواع گوناگون است. اگر تا کنون برای ساخت کاردستی های چرمی از این ماده‎ی بی نظیر استفاده نکرده‎اید، باید بگوئیم که کار کردن با آن، شما را شگفت زده خواهد کرد. با این که ایده‎های ذکر شده در این جا بسیار ساده هستند، اما نتیجه‎ی کار شما زیبا و کاربردی خواهد بود.

[caption id="attachment_3548" align="alignnone" width="800"]ایده‎های ساده و خلاقانه برای ساخت کاردستی‎های چرمی ایده‎های ساده و خلاقانه برای ساخت کاردستی‎های چرمی[/caption]

 1. کیف دوشی و کیف پول:

یکی از کاربردی‎ترین و ساده‎ترین کارها این است که با استفاده از قطعه‎ای چرم یک کیف دوشی یا کیف پول درست کنید. برای این کار، به یک چاقوی تیز نیاز دارید که بتواند چرم را به ابعاد دلخواه شما برش دهد و آن را پاره نکند. علاوه بر این، لازم است یک درفش یا یک دستگاه پانچ داشته باشید تا سوراخ‎های مورد نیاز و نوارهای چرمی لازم را به وجود آورید. برای آن که این کار را به شکل تمیزی انجام دهید، ممکن است لازم باشد که یکی از کیف پول های قدیمی و دوست داشتنی خود را پاره کنید تا بتوانید الگوی لازم را به دست آورید!

برخی از افراد همیشه از کیف‎های بزرگی استفاده می‎کنند تا بتوانند کالاهای مورد نیاز خود را همواره به همراه داشته باشند. بنابراین ممکن است کیف دوشی لازم داشته باشید. برای این کار، کافی است یک چرم با وزن مناسب را به ابعاد دلخواه برش دهید. پس از این که قطعات چرمی را به یکدیگر دوختید، دقت کنید که محل مناسبی را برای قرار گرفتن بند کیف در نظر بگیرید. این محل، در واقع باید شکافی باشد که بند کیف شما بتواند از آن عبور نماید. برای درست کردن بند کیف، کافی است چندین نوار چرمی را به هم ببافید. دقت کنید که این نوارها دارای طول مناسبی باشند. حالا بند کیف خود را از شکاف ایجاد شده بر روی کیف عبور داده و دو بار این کار را تکرار کنید.

 1. ایجاد نقش و نگار بر روی چرم:

چرم ساده از زیبایی خاصی برخوردار است، اما اغلب افراد ترجیح می‎دهند، دست سازهای چرمی خود تزئین کنند. ایجاد نقش و نگار بر روی چرم اصلاً کار پیچیده‎ای نیست و تنها نیازمند کمی تمرین است. برای این کار، لازم است تعدادی ابزار حکاکی و مُهر زنی داشته باشید که به صورت اختصاصی برای همین کار درست شده‎اند. درضمن، بهتر است ابتدا و پیش از آغاز به کار به کتاب‎ها یا سایت‎های آموزش این هنر مراجعه کنید. برای انجام این کار بهتر است از چرم‎های ضخیم‎تر استفاده نمائید. چرا که چرم‎های ضخیم دارای عمق بیش‎تری بوده و برای ایجاد نقش و نگار و حکاکی مناسب‎تر هستند.

]عکس محتوا[

 1. نقاشی و رنگ آمیزی:

یکی دیگر از روش‎های تزئین محصولات چرمی، نقاشی کردن یا رنگ آمیزی کردن آن‎هاست. اگر بین رنگ کردن و نقاشی کردن بر روی چرم مردد هستید، لازم است بدانید، در صورتی که قرار باشد با آن چرم، لباس درست کنید، بهتر است رنگ آمیزی گردد. با این که نقاشی بر روی چرم بسیار زیباست، اما با گذر زمان و خم شدن چرم، نقش‎ها ترک خورده و آسیب می‎بینند. بهتر است روش نقاشی بر روی چرم را به قطعات چرم ضخیم‎تری که جنبه‎ی تزئینی داشته یا مصارفی از قبیل کمربند دارند، اختصاص دهید. فارغ از این که بخواهید چرم را نقاشی یا رنگ آمیزی نمائید، لازم است در نهایت، کار خود را با مواد روغنی جلا دهید تا رنگ، ثبات بیش‎تری داشته باشد.

 1. لوازم جانبی مخصوص حیوانات خانگی:

افرادی که از حیوانات خانگی نگه داری می‎کنند، نیاز دارند تا قلاده یا پوشش چرمی مخصوصی را برای حیوانات‎شان تهیه کنند. درست کردن یک قلاده یا یک روپوش چرمی زیبا برای یک سگ، اصلاً کار سختی نیست! می‎توانید ابعاد حیوان خانگی خود را به دقت اندازه گرفته و سپس یک قطعه چرم زمخت تاپ گرین انتخاب نمائید. پس از این، می‎توانید سگک و سوراخ‎های لازم را بر روی چرم ایجاد نموده و با استفاده از ابزار مناسب، چرم خود را حکاکی یا نقاشی کنید. لازم است حتماً یک حلقه‎ی فلزی هم به قلاده اضافه کنید تا بتوانید بند قلاده را به آن بیافزائید. مطمئن باشید که در هنگام استفاده از این قلاده‎ی زیبا، تعریف و تمجیدهای بسیار زیادی خواهید شنید!

 1. زیورآلات چرمی:

ساخت زیورآلات چرمی بسیار ساده و استفاده از آن‎ها لذت‎بخش است. شما می‎توانید برای ساخت این محصول، قطعه‎ای چرم را رنگ کرده، برش داده و آرایه‎های مختلفی هم به آن اضافه کنید. برای درست کردن زیورآلات چرمی، لازم است چرم را به گونه‎ای برش دهید که بیش از اندازه ضخیم و سفت نباشد. پس از آن، می‎توانید تعدادی از نوارهای چرمی برش داده شده را به یکدیگر ببافید و گردنبند، دستبند یا کمربند درست کنید. برای تزئین محصول خود می‎توانید پیش از بافتن، تعدادی مهره‎ی رنگی به آن اضافه کرده و گره بزنید. با این کار می‎توانید زیورآلات چرمی زیبا و منحصر به فردی داشته باشید.

 1. پوشاک:

برخی از ایده‎های مربوط به کار بر روی چرم کمی پیچیده‎تر از سایر ایده‎ها هستند. لباس‎هایی همچون دامن، شلوار و جلیقه می‎توانند از چرم ساخته شوند. البته درست کردن یک دامن یا جلیقه‎ی چرمی از درست کردن شلوار ساده‎تر است. بهتر است بدانید، الگوی لازم برای تهیه‎ی این لباس‎ها در تمام پارچه فروشی‎ها یا فروشگاه‎های کتاب موجود هستند. برای این که بتوانید یک لباس چرمی درست کنید، لازم است یک دستگاه چرخ خیاطی داشته باشید تا بتوانید لایه‎های چرمی را به یکدیگر بدوزید. بهتر است برای انجام این کار از چرم‎های سبک استفاده نمائید.

آنفایو بازدید : 0 شنبه 20 مرداد 1397 زمان : 10:11
امتیاز :
نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا با نکاتی ارزشمند در مورد نگه داری و مراقبت از زیورآلات نقره، از گوشواره نقره تا گردنبند نقره،دستبند نقره و ست و نیم ست نقره آشنا شوید.

زیورآلات نقره‎ دارای ظاهری درخشان و با شکوه هستند و نظر هر بیننده‎ای را به خود جلب می‎کنند. این موضوع سبب می‌شود طرفداران این نوع زیور هر روز بیشتر شده و تمایل به خرید بیشتری پیدا کنند . اما، متاسفانه این فلز درخشان و زیبا در صورت عدم مراقب درست با گذر زمان کدر می‎گردد. اغلب علاقمندان به زیورآلات نقره از این موضوع دل خوشی ندارند. چرا که نگران آن هستند که روند پاکسازی و تمیز کردن نقره باعث شود که زیورآلات مورد علاقه‎ی آن‎ها دچار آسیبی دائمی گردند.

نگران نباشید!. برای رسیدگی سریع و آسان، تنها لازم است با چند نکته و راهکار مناسب آشنا شوید.


خرید جدیدترین زیورآلات نقره


عیار زیور نقره خود را بشناسید

زیورآلاتی که از نقره‎ای با عیار S950 ساخته شده باشند، نیازمند رسیدگی مداوم هستند و لازم است به طور منظم تمیز شده و برق انداخته شوند. اما، زیورهای ساخته شده از نقره‎ی S925 مستحکم‎تر بوده و نیازی نیست که آن‎ها را مرتباً پاکسازی نمائید. به خصوص اگر با رو کشی از رودیوم آبکاری شده باشد، به صورت کاملا محسوسی از آن مراقبت خواهد کرد.

عدم وجود برچسب، نداشتن تگ و عدم حک شدن عیار بر روی برخی زیورآلات موجب می‎گردد که درباره‎ی درصد خلوص نقره‎ی آن کالا اطمینان نداشته باشید. به همین علت، لازم است با فروشنده‎ی مربوطه یا فرد متخصصی مشورت کنید. اطمینان از عیار نقره، ضامن اعتبار و اصالت کالا است.

به خاطر داشته باشید که مراقبت صحیح از زیورآلات و کالاهای نقره این امکان را فراهم می‎کند تا سالیان سال از زیبایی آن‎ها لذت ببرید. لازم است توجه داشته باشید که خرید از مراکز معتبر می‎تواند متضمن اصالت کالا باشد.

نگه داری از زیورآلات نقره

زیورآلاتی که در فروشگاه اینترنتی نوزده عرضه می شوند، همگی دارای عیار S925 هستند و با رودیوم آبکاری شده اند و علاوه بر داشتن قیمتی مناسب، اصالت، عیار و سلامت فیزیکی این محصولات تضمین شده است.

 1. زیوآلات نقره را از رطوبت دور کنید.

نقره‎ در مجاورت با آب مقطر و خالص صدمه نمی‎بیند. نکته این جا است که اغلب رطوبت و آبی که در زندگی روزمره با آن رو به رو هستیم، خالص نیست. مواد شیمیایی و آلاینده‎های موجود در آب می‎توانند نقره را کدر و تیره کنند. بنابراین، بهتر است مراقب مرطوب شدن نقره باشید. به چند نکته زیر توجه کنید.

 • دوش گرفتن: بهتر است در هنگام استحمام، زیورآلات نقره را به همراه نداشته باشید. اما اگر بر حسب تصادف، فراموش کردید و زیور نقره‎ی خود را زیر دوش بردید، نگران نباشید. چرا که این موضوع، موجب آسیب جدی نخواهد شد. کافی است آن را به خوبی خشک کنید.
 • شنا: در هنگام شنا زیورآلات نقره را خارج کنید. کلر یک ماده‎ی شیمیایی بسیار قوی است. بنابراین، اگر تصادفاً این موضوع را فراموش کردید و همراه با زیورآلات نقره داخل استخر شدید، لازم است آن را به خوبی شسته و تمیز کنید.
 • وان آب گرم: قرار گرفتن نقره‎جات در وان آب گرم هم درست مثل استخر شنا آسیب زننده است. آب جمع شده در وان دارای کلر و مواد شیمیایی است. اما نکته‎ی مهم‎تر این است که حرارت موجود در وان آب گرم می‎تواند به فعل و انفعالات شیمیایی سرعت بیش‎تری ببخشد.
 • چشمه‎ی آب گرم: سولفور یا گوگرد موجود در چشمه‎های آب گرم، نقره را تخریب خواهد کرد. اگر علاقه‎ای به سیاه شدن نقره‎جات خود ندارید از انجام این کار خودداری کنید.
 • مواد آرایشی و بهداشتی: مواد شیمیایی موجود در لوسیون‎ها و عطریات هم نقره را کدر می‎کنند. پس، بهتر است ابتدا از این مواد استفاده نموده و اندکی صبر کنید تا خشک شوند. سپس می‎توانید از زیورآلات خود استفاده نمائید. رعایت همین نکته می‎تواند طول عمر نقره را به میزان بسیار زیادی افزایش دهد.

 1. نقره‎جات را در مکان مناسبی نگه داری کنید:

اگر اتومیبل لوکس خود را در فضای باز و زیر بارش مداوم باران و برف قرار دهید، چه اتفاقی می‎افتد؟ واضح است که کثیف خواهد شد! این موضوع در مورد نگه داری از نقره‎جات نیز صدق می‎کند. لازم است که اقلام نقره را در مکانی مناسب نگه داشته و به آن‎ها با دقت رسیدگی نمائید.

قرار دادن نقره در معرض هوا موجب می‎شود که سیاه و کدر شود. بهتر است زیورآلات نقره را بدون هیچ پوششی، بر روی میز یا کشوی آرایشی خود قرار ندهیدو در بسته بندی‎های مخصوصی که برای همین کار در نظر گرفته شده‎اند، نگه داری کنید. این نوع بسته بندی‎ها از قرار گرفتن نقره در معرض هوا جلوگیری کرده و ظاهر درخشان و منحصر به فرد آن را حفظ می‎کنند.

لازم است زیورآلات خود را به گونه‎ای نگه داری کنید که در هم تنیده نباشند و گره نخورند. زیرا این موضوع باعث ایجاد خراشیدگی در سطح نقره می‎گرددو زیورآلات شما کدر خواهند شد.

از طرف دیگر، بهتر است برای پیشگیری از کدر شدن نقره از بسته‎های ژل سیلیکا استفاده نمائید. ژل سیلیکا خاصیت رطوبت گیری داشته و قرار دادن یک یا چند بسته از آن در محل نگه داری نقره موجب می‎شود که نقره‎ی شما در معرض رطوبت هوا قرار نگیرد و درخشندگی خود را حفظ کند.

نهایتاً بهتر است توجه داشته باشید که در هنگام سفر، زیورآلات خود را در جعبه یا کیف مجزا و مخصوصی قرار داده و حمل نمائید. انجام این کار موجب می‎شود که زیورآلات شما در هم تنیده نشوند و آسیب نبینند.

 1. هنگام استفاده از زیورآلات نقره دقت کنید:

همه‎ی ما می‎دانیم که چقدر دوست دارید زیبا و خاص به نظر برسید. همین موضوع هم موجب می‎شود که زیورآلات ارزشمند و باشکوه خود را به کار ببرید. اما در شرایطی، استفاده از آن‎ها سخت و مشکل آفرین خواهد بود.

مواد شیمیایی قوی، گوگرد، تعریق، کلر و تابش مستقیم نور خورشید از جلوه و درخشندگی نقره‎جات شما کاسته و آن‎ها را کدر می‎کنند.

بهتر است همواره در نظر داشته باشید که «پیشگیری بهتر از درمان است!» بنابراین، هنگام استفاده از زیورآلات خود دقت نموده و در شرایط خاص از آن‎ها استفاده نکنید!

این شرایط خاص عبارتند از:

 • انجام فعالیت‎های روزمره از قبیل شستن ظروف و لباس‎ها و استفاده از مواد پاک کننده.
 • ورزش و تمرینات بدنی.
 • استحمام.
 • قرار گرفتن در مکان‎های بسیار گرمی همچون، ساحل دریا یا کنار استخر.
 • هنگام آماده شدن و لباس پوشیدن (فرض بر این است که در این مواقع از لوسیون بدن، عطریات، لوازم آرایشی و اسپری مخصوص مو استفاده می‎کنید!)
 • هنگام آماده سازی یا خوردن غذاهای حاوی سولفور (مانند تخم مرغ و مایونز)!
 • هنگام فعالیت‎هایی از قبیل باغبانی و…که در فضای باز انجام می‎گیرند.

رعایت این نکات موجب می‎شود که زیورآلات نقره‎ی شما دوام بیش‎تری داشته باشند و تیره و کدر نشوند. به این ترتیب، حجم رسیدگی‎های بعدی نیز کاهش خواهد یافت.

 1. برق انداختن نقره‎جات:

نقره، فلزی ظریف است که علیرغم تمام تلاش‎ها و مراقبت‎ها با گذر زمان کثیف و کدر می‎شود. خوشبختانه تمیز کردن نقره‎ کاری ساده است.

برای تمیز کردن این فلز درخشان، بهتر است از دستمال‎های نرم میکروفیبر استفاده نمائید. دقت کنید که به هیچ عنوان از دستمال کاغذی، حوله‎ی کاغذی یا دستمال توالت استفاده نکنید!

توجه داشته باشید که دستمال شما کاملاً تمیز باشد و برای تمیز کردن نقاظ مختلف نقره از بخش‎های گوناگون دستمال استفاده کنید. به این ترتیب، آلودگی‎ها از نقطه‎ای به نقطه‎ی دیگر منتقل نخواهند شد. هنگام تمیز کردن نقره، دقت کنید که جهت حرکت دست شما از بالا به پائین بوده و دورانی نباشد. حرکات دورانی تاثیر نامطلوبی ایجاد کرده و تیرگی نقره را دو چندان خواهند کرد.


مشاهده انواع زیورآلات نقره


استفاده از محلول جوش شیرین و آب:

برای انجام این کار، لازم است محلول آب و جوش شیرین را به نسبت دو به یک فراهم نمائید. برای تمیز کردن نقره‎جات ظریف از محلول رقیق‎تری استفاده کنید. نهایتاً ماده‎ای خمیری شکل حاصل می‎شود که می‎توانید به کمک آن سطح نقره‎ی خود را تمیز کنید. حال، با استفاده از یک مسواک یا برس نرم، خمیر حاصله را بر روی نقره بمالید و به آرامی و ملایمت آن را پاکیزه کنید.

استفاده از مایع ظرفشویی و آب:

کافی است زیورآلات نقره‎ی خود را در دست گرفته و درست به همان ترتیبی که دست خود را شستشو می‎دهید، آن را نیز بشوئید.

استفاده از محلول آب و نمک:

در این روش، ابتدا ظرف مناسبی را انتخاب نموده و کف آن را با یک ورق فویل بپوشانید. سپس، زیورآلات خود را مستقیماً بر روی ورق فویل قرار دهید.

حالا، یک فنجان آب جوش، یک قاشق غذاخوری نمک، یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و نصف فنجان سرکه‎ی سفید را با هم مخلوط کرده و روی نقره بریزید.

خواهید دید که حباب‎هایی بر روی محلول ظاهر می‎شوند! ۱۰ دقیقه صبر کنید. در صورت نیاز می‎توانید با کمک یک قاشق مایع را هم بزنید. سپس، نقره را با آب سرد شستشو داده و با دستمال میکروفیبر خشک کنید.

توجه داشته باشید که هر کالای زیبا و ارزشمندی نیازمند مراقبت و رسیدگی مداوم است. در صورت به کار گیری روش‎ها و نکات فوق، زیورآلات نقره‎ی شما دوام و جلوه‎ی بیش‎تری خواهند داشت. به این ترتیب، می‎توانید اطمینان داشته باشید که گردنبند و انگشترهای زیبای خود را برای سالیانی طولانی به همراه دارید!

آنفایو بازدید : 0 شنبه 20 مرداد 1397 زمان : 9:45
امتیاز :
نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

انگشتر فیروزه مردانه

فیروزه از اهمیت ویژه ای در فرهنگ بومیان آمریکایی دارا است، مخصوصا در میان مردم ناواجو. این سنگ یک سنگ جواهر نیمه قیمتی است که اغلب به دلیل محبوبیت جواهرات فیروزه ای ناواجو به عنوان "سنگ زندگی" شناخته می شود، این سنگ دارای تاریخ طولانی و بسیار جذابی در طی قرن ها و تمدن های باستانی گوناگون در سراسر جنوب غربی است. امروزه فیروزه اصل به دلیل نادر بودن و زیبایی خاص آن، و در برخی موارد نیز اهمیت تاریخی آن، بسیار ارزشمند است.

1. مقدمه ای بر فیروزه

قبل از اینکه ما در مورد تاریخ جواهرات فیروزه ناواجو به طور خاص صحبت کنیم، باید برخی از حقایق اولیه را درباره خود این سنگ بدانید. آشنایی با صفات که فیروزه ای را تعریف می کنند، به ناچار به شما کمک می کند تا تصور و درک خود را از اینکه چرا مردم ناواجو زمان زیادی را برای پیدا کردن آن صرف کرده اند و چه چیز به جذاب تر شدن این سنگ کمک کرده است و اینکه چرا فیروزه تا کنون تقریبا همه فرهنگ ها مورد احترام قرار گرفته است.

فیروزه تنها ماده معدنی جاندار است

شاید یکی از دلایل اصلی اینکه فرهنگ های باستانی به مدت طولانی جذب فیروزه شده اند، قابلیت تغییر رنگ این سنگ است. در حالی که فیروزه واقعا زنده نیست، اما رنگ آن بسته به محیط زیست، نور، گرد و غبار و اسیدیته پوسته آن تغییر می کند. این عوامل مختلف باعث عرفانی کردن این سنگ شده است و باعث ایجاد حس و درک خوبی در انسان می شود. در کنار جذابیت موجود در بین مردم ناواجو، این توانایی تغییر رنگ، فیروزه را برای استفاده در الهیات، نبوت و پیش بینی آینده بسیار مناسب ساخته است. تغییرات رنگ جواهرات فیروزه ای ناواجو نیز برای سنجش سلامتی و رفاه مصرف کننده و همچنین برای بازگرداندن انرژی حیاتی در صورت نیاز مورد استفاده قرار گرفت.

زیبایی طبیعی فیروزه

در حالی که رنگ شناخته شده ترین فیروزه رنگ سنتی سبز آبی تیره است، رنگ های مختلف دیگری از جمله سفید، آبی پودری، آبی آسمانی و سبز مایل به زرد نیز از این وجود دارد. این رنگ ها بخصوص برای بومیان آمریکایی بسیار جذاب بود زیرا این رنگ ها شامل آبی، سبز، سیاه و سفید، سفید و گاهی قهوه ای رنگ هایی است که رنگ طبیعی جهان را به نمایش می گذارند.

بافت و ظاهر فیروزه نیز می تواند بسته به رسوبات مس و آلومینیوم آن متفاوت باشد. این یکی از چیزهای عالی در مورد طلا و جواهر فیروزه ناواجو این موضوع است که هر قطعه کاملا منحصر به فرد است، دارای یک منشا تاریخی منحصر به فردی هستند. سنگ های بسیار کمی در دنیا وجود دارد که دارای چنین تصورات و عقاید عرفانی قوی باشند.

نماد شهرت و ثروت

طلسمی برای پادشاهان، محافظی برای جنگجویان، و ابزاری برای جادوگران، فیروزه را به عنوان ابزاری پر کاربرد برای استفاده در تالارهای سلطنتی و قبرها تبدیل کرد، مخصوصا در میان مردم مصر باستان. هنگامی که شیء بسیار خیره کننده است و یافتن آن نادر است - به عنوان مثال طلا و یا الماس - مردم به طور طبیعی به آن تمایل پیدا می کنند. مردم ناواجو نیز به همین دلیل به فیروزه به عنوان ارز و وثیقه توجه می کردند.

فیروزه یک نماد پایدار برای نعمت، ثروت، قدرت و شان است و مردم نیز به طور طبیعی به استفاده از آن تمایل دارند. امروزه محبوبیت جواهرات فیروزه ای ناواجو در میان جواهرات و هوادارن دنیای مد، شهادت واضح و روشن از طول عمر آن در فرهنگ های مختلف در تمام دوران است. طرح های شیک و منحصر به فرد جواهرات Navajo هرگز از سبک خود را از دست نمی دهند، و تنها در حال تبدیل شدن به جواهرات مطلوب تر (بدون اشاره به ارزش ان)، و کمیاب در طول تاریخ هستند.

2. فیروزه در فرهنگ ناواجو

اکنون که شما درک درستی از طبیعت فریبنده فیروزه در میان مردم در طول تاریخ پی بردید، زمان آن رسیده است که نگاهی به اهمیت آن برای مردمان ناواجو در جنوب غربی ایالات متحده بیاندازید. همانطور که در مورد ادغام این سنگ با مراسم، آیین ها و زندگی روزمره به طور کلی یاد می گیرید، بهتر خواهید فهمید که چرا استفاده از آن در جواهرات پیشرفت طبیعی و اجتناب ناپذیر داشته است.

استفاده از فیروزه ای برای سلامتی و سرزندگی

در ساده ترین حالت، فیروزه برای دارنده ان شانس خوبی را به همراه می آورد. فیروزه انرژی های بد و شیاطین را از آدم دور نگه می دارد به همین دلیل است که مردم ناواجو آویز هایی این سنگ را خانه ها و یا قبر های خود نگه داری می کنند. جنگجویان نیز از آن برای پیروزی در مبارزه و اطمینان از حفاظت این سنگ از جانشان در جنگ ها با خود حمل می کنند. شکارچیان نیز آن را در سفرهای خود را برای ترویج شانس و افزایش ایمنی به همراه دارند. مردمان قبایل آن را به عنوان هدیه و یا نمادهای خویشاوندی به یکدیگر ارائه می دهند.

درک چگونگی تاثیر فیروزه در زندگی روزمره شما را به استفاده از جواهرات فیروزه ای ترغیب خواهد کرد، زینت دادن بدن با این سنگ مقدس یک راه راحت و جذاب برای استفاده از قدرت جادویی این سنگ است. به طور خلاصه، طلا و جواهر فیروزه ناواجو وسیله ای است برای برقراری ارتباط با ماورا سنگ، به جای استفاده از آن صرفا به عنوان وسیله ای برای مد است.

فیروزه ای در مراسم و جشن ها

بیشتر از یک جذابیت آن برای خوش شانسی، فیروزه ای واقعا در بین مردم ناواجو دارای تقدس بالایی است. در برخی از افسانه های بومی آمریکایی، گفته شده است که وقتی آسمان پس از خشکسالی طولانی باز شد و باران بارید، اشک مردم به زمین فرو ریخت و فیروزه ای شکل گرفت. این سنگ در بسیاری از مراسم های معنوی مورد توجه بوده است. به عنوان مثال، یک قطعه از فیروزه ای را به درون یک رودخانه می ریزند و برای خدای باران ها نماز می خوانند.

اتصالات افسانه های فیروزه و باران در اینجا متوقف نمی شود. مردم قبایا از چوبی که به آن فیروزه متصل شده است برای یافتن آب استفاده می کند، که این کار یک عمل بحرانی در آب و هوای کویری جنوب غربی است. هنگام دعا کردن برای ارواح باد، آنها می توانند از درون قطعه های از فیروزه ای به هوا برسند و فرض بر این است که ارواح باد به دنبال این سنگ هستند.

Estsanatlehi، الهه ناواجو است که به طور گسترده ای برای برجسته سازی خود از فیروزه استفاده می کند و در افسانه ها بسیار شناخته شده است. در ابتدا او خودش از فیروزه بود و لباسش بافته شده از فیروزه و جواهراتش از فیروزه، و در یک خانه فیروزه ای در افق غرب زندگی می کرد. امروزه زنان جوان ناواجو در مراسم عروسی به همان شکل لباس می پوشند و در قبیله آهنگ هایی را می خوانند که گفته می شود آوازی برای صدا زدن این الهه است تا او به سمت سپیده دم برود و آنها بتوانند او را مشاهده نمایند.

حفط ارزش ها با پوشیدن جواهرات معتبر ناواجو

نمونه های بی شماری دیگر از استفاده مردم ناواجو از فیروزه در مراسم مذهبی وجود دارد. بسیاری از مراسم که قرنها قبل انجام شده است امروزه به فرهنگ ناواجو مربوط می شوند. فهمیدن چگونگی تقدس فیروزه برای مردم ناواجو زمینه روشنتری را برای تشخیص جواهرات فیروزه ای ناواجو اصلی و جعلی از یکدیگر و سایر ابزارهای فرهنگی را فراهم می کند.

علاوه بر به حداقل رسیدن آداب و رسوم در نسلهای متوالی، تکنیک ها و تلاش های خستگی ناپذیر که منجر به ایجاد جواهرات مدرن ناواجو امروزی می شود، جواهرات جعلی و فیروزه ای نیز دارای اعتقادات مقدسی می شود و آن را اساسا به یک طرح سریع و غنی تبدیل می کند. هنگامی که شما از طلا و جواهر فیروزه ای ناواجو پشتیبانی می کنید، می توانید احساس خوشایندی را در خود داشته باشید زیرا شما برای حفظ ارزش ها و اعتقادات مذهبی و تاریخچه اصل و این صنعت مقدس کمک بسیاری را کرده اید.

ادامه دارد....


تعداد صفحات : 2

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 102
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : [Ip_Today]
 • آی پی دیروز : [Ip_Yesterday]
 • بازدید امروز : 2
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 17
 • بازدید ماه : 93
 • بازدید سال : 741
 • بازدید کلی : 974
 • کدهای اختصاصی